2015. június 13., szombat

Lovagok (annyira nem) fényes páncélzatban - Budget Liberator [Gold Paladin]

Üdv mindenkinek!



Ezúttal a Gold Paladin klán kerül terítékre, és azon belül is egy Budget variáns, melyben a főszerep a klasszikus, még Legion éra előtti lapoké. Emiatt (1-2 lapot leszámítva) beszerzésük abszolút nem okozhat gondot, és kifejezetten pénztárcakímélő megoldások is helyet kapnak, ugyanakkor 1-2 lapnak hála kifejezetten versenyképes koncepcióról van szó.

Azoknak, akik nem ismernék, ime a szabályok:

- Egy paklira maximum 8000 forintot szánhatok rá, ugyanis körülbelül ennyi pénzből van meg a két G-s Trial Deck is, amik már versenyképesek, igy hasonló költségvetésből próbáltunk meg gazdálkodni.
- A lapok rendelésénél középárat nézek, de csakis a ritkáknál. A commonokat (gyakori lapokat) nem számolom bele a költségbe (darabjuk amúgy is 10Ft/lap körül mozog), kivéve, ha valami értékesebb lapról van szó. A triggerek sem számitanak bele, kivéve, ha ritkaságuk eltér a gyakoritól.
- A pakliból a lehető legtöbbet szeretnénk kihozni, és végső értékelésben összehasonlitásra kerülnek a vele egyenlő árkategóriában lévő paklikkal, mely az esetek többségében két G-s trial decket jelent.
- A cél NEM egy olyan pakli, ami versenyeket fog nyerni, ugyanakkor egy erős középmezőny szinvonalát (elméletben) tudják hozni ezek a koncepciók is.


Akkor lássunk is neki!

Elöljáróban annyit elmondanék, hogy a pakli legnagyobb előnye a számokban rejlik. Ez azt jelenti, hogy állandóan lesz lenn egységünk, és a superior call-oknak (pakliból való előhívásoknak) hála mindig számbéli fölényben leszünk. Ez azért is hasznos, mert egy esetleges mezőpucolás után is újra, könnyedén talpra tudunk állni, másodsorban pedig a kezünkben lévő lapok sem vesznek kárba (ha csak nem akarunk egy specifikus lapot lehívni), úgyhogy a laphiány miatt nem kell aggódni. Ami viszont hátránya a koncepciónak, az egyértelműen a minőségi előny hiánya. Mivel az esetek többségében csak a legfelső lapot fogjuk tudni lehívni (egy-két kivételtől eltekintve, ezekről majd később lesz szó), ezért ha az éppenséggel olyan, hogy nem látnánk szívesen, akkor azt megszívtuk, jócskán. Arról nem is beszélve, hogy emiatt sokkal nehezebb összehozni az ideális számokat (az úgynevezett "magic number"-t), így néha sokkal könnyebben levédik a támadásainkat, akár 5000-es védelemmel is. Ezeket pár lappal igyekszünk kiküszöbölni, de ez, a deck természetéből adódóan olyasvalami, amire játék közben végig ügyelni kell majd.

A két fő lapunk Wolf Fang Liberator, Garmore és Liberator of the Round Table, Alfred lesznek. Utóbbi lesz az, akivel elsősorban ütögetni fogunk, hiszen elég szépen fel tudja magát pumpálni. Előbbi már egy kicsit trükkösebb: ő arra az esetre fog nekünk kelleni, ha esetleg üres lenne a mezőnk, vagy éppenséggel nagytakarítás után vagyunk. Ebben az esetben a képességével elég szépen tele lehet pakolászni a mezőt, és bár a képessége drágának tűnik, megfelelő optimalizálás mellett hatalmas lapelőnyre tehetünk vele szert. Ő is tud ugyan nagyokat ütögetni, de Alfred ebből a szempontból sokkal hatékonyabb, viszont az ő superior call effektje kevésbé hatásosabb. Mérlegeljünk hát, hogy éppen melyikre van szükségünk, és ennek függvényében hozzuk le a lapokat.

A Grade 2-es felhozatalból Overcast Liberator, Geraint kiválóan kombózik Garmore-al, a nagy kipakolás után elég szépen meg tud hízni, és az így okozott támadást elég nehéz levédeni. Érdemes tehát őt elég hamar kihozni, és utána elkezdeni pakolászni, esetleg azonnal párosítani őt Garmore effektjével. Citation Liberator, Heli két dolog miatt került be a pakliba. Egyrészt a képessége nyomáskeltésre kiváló, főleg a játék elején, igy garantáljuk azt, hogy az ellenfél szórja a lapokat védeni, majd Alfred-el, vagy Garmore sereggel elmegyünk később ütni, és ekkor már nem lesz lapja védeni. HA viszont betalál, az talán még jobb nekünk, hiszen a pakliban ő majdnem az egyetlen lap, ami irányítottan képes egységeket lehozni. Liberator, Holy Wizard ugyan budget lap, és vannak nála sokkal jobb egységek egy versenypakliban, Garmore-nak hála az ő képessége is rendszerint érvényben lesz, igy miatta sem kell aggódni.

Ez az első budget pakli, aminél helyet kapott 4 Perfect Guard, név szerint Halo Shield, Mark. Ennek több oka is van: egyrészt ennél a paklinál nagyon hamar ki tudunk fogyni a pakliból, ha a lapokat Quintet Wall-hoz szórjuk, másrészt Mark ára nem vészes, főleg annak ismeretében, hogy a Quintet Wall még nála is drágább (!), így nem kérdés, hogy ő kapott helyet. (Arról pedig ne is álmodjon senki, hogy Sentinel nélkül versenyt lehet nyerni. Sőt, Sentinel nélkül óriási a valószínűsége, hogy utolsóként fogunk végezni, pláne, hogy mennyi manapság a stride.) Harmadrészt pedig, amennyi lapkezünk lesz, mindig tudunk majd dobálni neki lapot, a Counter Blast-nak viszont híján leszünk, ha jól alakulnak a dolgok. A commonok közül Liberator, Bright Bicorn a legfontosabb, hiszen az ő effektjének hála nem kell várnunk négy sebig, azonnal megkapjuk mindkét lap Limit Break képességét (ez főleg Alfrednál lényeges). A másik kettő igazából lecserélhető, főleg Future Liberator, Llew, aki ugyan egész szépen fel tudja turbózni a Vanguardot (főleg Alfred-et), de van nála jobb. Little Liberator, Marron viszont szép kis ütő lap, főleg a játék elején fogjuk hasznát venni.

A kezdők közül Liberator, Cheer Up Trumpeter illik legjobban a koncepcióba, de helyettesíthető mással is. Alfred esetében annyira nem hatásos, Garmore-nál viszont nagyon szép kis bónuszt tud hozzácsapni az egységekhez. A trigger felosztásból ami a lényeg, az a 8 critical és 4 heal, a maradék helyre pedig én 4 Ketchgal Liberator-t raktam, ami szintén növeli a konzisztenciáját a paklinak, de enélkül is működőképes.







Akkor nézzük is a paklit!

Grade 0 (18 db)
1x Liberator, Cheer Up Trumpeter (kezdő)
8x Critical Trigger (Liberator)
4x Ketchgal Liberator (Stand Trigger)
4x Heal Trigger (Liberator)

Grade 1 (14 db)
4x Halo Shield, Mark (PG) (850 Ft/db)
4x Liberator, Bright Bicorn
4x Little Liberator, Marron
2x Future Liberator, Llew

Grade 2 (11 db)
4x Overcast Liberator, Geraint (50 Ft/db)
4x Citation Liberator, Heli (50 Ft/db)
3x Liberator, Holy Wizard

Grade 3 (8 db)
4x Wolf Fang Liberator, Garmore (350 Ft/db)
4x Liberator of the Round Table, Alfred (550 Ft/db)

Ez igy összesen 7400 Ft-ra jön ki, amiben viszont benne van a 4 PG is, ami viszont aranyat ér. Itt-ott lehet a költségen még lefaragni, illetve változtatni a paklin, ezekről majd később fogok szót ejteni.

ÖSSZEVETÉS

VS Gear Chronicle (G Trial) - 70-30%

Ez a match-up egész könnyen hozható. Az egyetlen probléma, ami fennáll részünkről, az a stackelődés (ott ragadhatnak kulcslapok a pakli alján), de a felső háromból néző lapoknak hála még ezt is ki lehet küszöbölni. Ezen kivül gyakorlatilag egyáltalán nem tud nekünk ártani a Gear, hiszen ahányszor visszaküld valamit, mi szimplán hozunk a helyére egy másikat. Érdemes megvárni a Gear nagy "rohamát", ahol több lapot is visszaküldet velünk, és ezután lehozni egy Garmore-t, feltölteni a mezőt. Chronojet ugyan okozhat problémát, de egyáltalán nem olyan vészes

VS Royal Paladin (G Trial) - 40-60%

Talán az első budget pakli, akinek problémás lehet a Royal. Sajnos az a helyzet, hogy az irányitott keresés által sokkal nagyobb előnyben van velünk szemben, és lapjainak olcsósága miatt többször is el tudja sütni a trükkjeit, viszont vele szemben az előnyünk, hogy mi mind Alfred, mind Garmore mellett hatékonyan tudunk pakolászni, ő viszont túlságosan is függ Altmile-től és Twin Swordstól. Utóbbit érdemes leütni, vagy legalábbis támadni, mert ha nincs kinn, akkor sokkal könnyebb a helyzetünk.

VS Neo Nectar (G Trial) - 70-30%

A klónozgatással szembeni legnagyobb előnyünk, hogy mi akkor hívunk le plusz egységeket, amikor csak akarunk. Sajnos a NN pakli túlságosan is függ attól, hogy mi van lenn, így ha szerencsétlenül húzott, akkor abból nem nagyon tud előnyt kovácsolni, szemben a Gold Paladinnal, aminél ha elsőre nem is, de sokadjára összejöhet az ideális lehívás.

VS Aqua Force (G Trial) - 60-40%

Lambros és a stride tudnak meglepetéseket okozni, viszont a sokszori támadás levédése nem okozhat problémát, lévén lapunk lesz bőven, hála a superior call erejének. Pár dologra érdemes azért ügyelni (pl. érdemes minél jobban elhúzni a játékot, többször ütni a szélső lapokat, és hasonlók), mert itt a lassan járj elve hatványozottan működik.

VS Shadow Paladin (Legend Deck) - 50-50%

Talán ennek a budget paklinak van a legtöbb esélye a Shadow Paladinnak szemben, hála annak, hogy állandóan tele tudja tölteni a mezőt, így sem a retire, sem Diablo nem okoz neki különösebben problémát, és a lap levédése is sokkal könnyebb a Perfect Guard-nak hála. Sajnos ugyanaz itt is fennáll, mint a Royal Paladinnal szemben, viszont a Legend kevésbé függ a Superior Call-tól, és (szerencsénkre) sokkal inkább a visszavonultatás az ereje, amivel viszont elbírunk.

VS Link Joker (G Trial) -  50-50%

Bár nincsen unlockoló lapunk, ennek ellenére is tudjuk hozni a meccset, amennyiben jól játszunk. Az egyetlen, ami keresztbe tud nekünk tenni, ha lockolják a Limit Break Enablerünket, de ha azt jól bevédjük (vagy esetleg beengedünk annyi sebet, hogy magától összejöjjön), úgy gyakorlatilag semmi más problémával nem állunk szemben. Amennyiben azonban valaki mégis tart a Link Jokertől (esetleg bizonyos benne, hogy Link Jokerrel jönnek ellene), úgy 1-2 unlocker elfér a pakliban, pláne, hogy Gold Paladin tele van velük. Én speciel használatukat nem javaslom, mert anélkül is kiválóan működik a pakli, még LJ ellen is.

VS Blademaster (Budget Kagero) - 80-20%

Mivel már elkészült annyi budget koncepció, hogy össze lehessen őket hasonlítani, így két általam összerakott paklival is összevetem a Gold Paladinokat. A Kagero legnagyobb balszerencséjére a retire-el könnyedén elbánik deckünk, arról nem is beszélve, hogy a Quintet Wall-al szemben óriási előnyt jelent a Perfect Guard.

VS Reverse Daiyusha (Budget Dimension Police) - 50-50%

Bár a lapelőny nálunk van, és az esetek többségében sokkal jobb felállást tudunk produkálni, mint ellenfelünk (a pakli sokkal konzisztensebb és stabilabb, mint Reverse Daiyusha), a crossride okozhat nekünk problémát, igy érdemes lehet azelőtt lerush-olni az ellenfelet, hogy eljutna egyáltalán Grade 3-ig. Bár nagyon sok mindentől függ a meccs alakulása ezzel a paklival szemben, én mégis egy egyenlő arányt adnék ennek a felállásnak, hiszen mindkét pakli tud meglepetéseket okozni.

ALTERNATÍV VARIÁNSOK

A variánsok főleg abban különböznek ennél a paklinál, hogy melyik lapot használjuk bossnak. Bár én Garmore és Alfred mellett tettem le a voksom, vannak még más lapok is, amikkel érdemes kísérletezni. Kapásból ott a breakride, Solitary Liberator, Gancelot, aki nagyon hasznos tud lenni, és szépen el lehet vele ütögetni, akár több körön át, ha folyamatosan breakride-okat pakolgatunk lefele. Ezzel a lappal remekül kombózik Liberator of Bonds, Gancelot Zenith, aki azon túl, hogy illik a mennyiségi előny generálása tematikához, még crossride is a sima Gancelottal. Solitary Liberatorral további kombó Liberator, Holy Shine Dragon, aki egy "breakride loop"-ot tud kreálni, igy két lapból állandó bónuszt kreálva. Budget megoldásból érdekes lehet még a Legion-ök használata. Locus Liberator, Asclepius egy olyan lap, ami nagyon hasznos tud lenni, és bár "csak" annyit tud, hogy sokat üt, a visszakeverésével meggátolhatjuk azt, hogy amiatt kapjunk ki, hogy elfogyott a paklink.

HOGYAN TOVÁBB?


Két irányba lehet elvinni a paklit. Az egyik, ami sokkal versenyképesebb, de drágább is, az a Bluish Flame. Itt ugyan jó sok lapot le kell majd cserélni annak érdekében, hogy száz százalékosan olyan legyen a koncepció, amilyennek lennie kell, viszont megéri, mert sokkal stabilabbá válik a koncepció azáltal, hogy állandóan a felső három lapból nézegetjük a lapokat, és nem lutriszerűen lehívjuk azt, ami épp felül van.

A másik irány pedig az, hogy ezt a jelenlegi vonalat követve egészítjük ki a paklinkat olyan lapokkal, amelyek illenek hozzá. Blaster Blade Liberator ide tartozik, ami pedig kiválóan kombózik Liberator, Monarch Sanctuary Alfreddel, ami szintén elég masszív darab és nagyon sokat tud ütni.

Bármelyik irányt is választjuk, vannak lapok, amik megkerülhetetlenek, de budget okokból nem kerültek bele. Ilyen May Rain Liberator, Bruno, aki alappillére minden Gold Paladin paklinak, és Garmore-ral is kiválóan működik, hála annak, hogy ő gyakorlatilag egy G1-es Geraint. Fast Chase Liberator, Josephus is hasonlóan jó lap, érdemes legalább kipróbálni. G2-esek közül Liberator of Royalty, Phallon az, aki önmagában 12k-val tud ütni, és az ő budget variánsa Holy Wizard. Phallon egyértelműen stabilabb, és még Legion-kompatibilis is.

A stride ennél a paklinál még a jövő zenéje, hiszen jelenleg egy (indokolatlanul drága) promó lap áll csak rendelkezésünkre, azonban hamarosan jön jó pár lap a paklihoz, amikkel még hatékonyabbá lehet majd tenni a koncepciót, minimális befektetéssel. Ezekről valószínűleg újra értekezünk majd, amint napvilágot látnak a említett kártyák.

2015. június 12., péntek

[Kibeszélő] Tökéletesebb védelem: Régi Perfect Guard (PG) vs Új Perfect Guard (PGG)

Üdv mindenkinek!


Új cikksorozattal jelentkezik a blog, melyben a játékmechanikával kapcsolatos dolgok kerülnek elemzésre, kompetitív és kevésbé kompetitív szinten egyaránt. Igyekszem egy adott téma minden aspektusát, előnyét és hátrányát átrágni, majd a végén egy konklúziót vonni. Azt azonban érdemes leszögeznem, hogy nem mindig lehet egyértelmű döntést hozni: egyrészt bizonyos témák szubjektívek, így ami nekem egyértelműen jobbnak tűnik, az a másik embernek nem, másrészt pedig két vagy több dolog közül nem mindig lehet egyértelműen eldönteni, hogy melyik a jobb általánosságban, csak bizonyos szituációkban.

Ennek ismeretében vágjunk is neki mai témánknak, melyben a Sentinel lapok kerülnek terítékre.

A G széria debütálása nem csak a Stride és a Gear Chronicle megjelenését jelentette, hanem egy újfajta Sentinel lap kiadását is, mégpedig a "Perfect Guard G"-jét, röviden PGG. Első ránézésre ugyanolyan, mint egy mezei Perfect Guard, ám minél többször olvassuk el a képességet, és minél több játék során használjuk az adott lapot, minél különböző paklik ellen, annál inkább szembeötlőbb a különbség a PG és PGG között. Kis túlzással ugyan, de én merem azt állítani, hogy két teljesen különböző szituációknál más és más fajta Sentinel a leghasználhatóbb. Ma ezekről a különbségekről, és a két Sentinel közötti lap előnyeiről és hátrányairól van szó.

Mi is az a Sentinel?


Azok, akik esetleg nem tudnák, ez egy különleges kitétel a lapnál, ami annyit tesz, hogy Sentinel lapból összesen lehet 4 fajta a paklidban. Ez a kitétel akkor jelent meg a játékban, amikor egy klán több Perfect Guarddal is rendelkezett már, valamint debütáláskor a Quintet Wall-ok is megkapták ezt a kitételt. Hamar rájöttek a játékosok, hogy ezen említett lapok használata gyakorlatilag semmilyen hátrányt nem jelent a használó számára, hiszen az, hogy két lapból megoldható bármilyen támadás kivédése, egy óriási pluszt tud adni egy meccsnek, főleg a játék vége felé. A korlátozásoknak hála azonban megoldódott ez a kérdés, viszont még így is egyértelmű minden játékos számára, hogy minden pakliba kötelező 4 Sentinel lap. Pontosan a felsorolt dolgok miatt nem lehet csak úgy telerakni a deckünket védelemmel, meg kell fontolni, hogy melyik illik legjobban az általunk választott koncepcióhoz.

Perfect Guard (PG)

A játék legelső fajta védelme, amit nagyon sokáig szimplán "nullify"-nak vagy "nullifier"-nek is neveztek, azaz semlegesítőnek. A lap koncepciója annyi volt, hogy egy önmagában nulla védelemmel védekező egységnek lenne egy speciális képessége, ami egy lap kidobásával hívható elő: egy teljes támadást semlegesit. A játék eleje óta a Perfect Guard-ok (és később a Sentinelek) staple-k lettek minden deckbe, azaz akármilyen budget megoldásokkal is kísérletezünk, nincs nélkülük deck.

Ahogy azonban haladt előre a játék, úgy lett különbség a PG-k között is. A két leglátványosabb különbség a legrégebbi és a legújabb PG-k között anélkül, hogy kitérnénk a PG és PGG közötti különbségre:

  • A legrégebbi PG-k nem tartoztak alklánhoz, ami azért lényeges, mert nem egy alklánnál a későbbiekben olyan CB effektek jelentek meg, amik kifejezetten egy alklánhoz tartozó lapot kívántak meg költségként (vagy lehet szó más, egyéb költségekről is). Ez annyit tesz, hogy ha nem ahhoz az aklánhoz tartozó PG-t használtál, előfordulhatott, hogy azt nem tudtad költségként használni. (Viszont fordítva nincs semmilyen gond: a PG akármilyen alklánhoz jó.) Pl. a Seeker deck eléggé függ attól, hogy milyen lapot használsz Counter Blasthoz, mert legtöbb esetben csak Seeker jó neki.
  • A régebbi PG-k költségét csak azzal a klánnal tudtad fizetni, amihez tartozik. Ez mára a klánkeverés megszüntetése miatt nem tűnik lényegesnek, azonban van két pakli, ami a mai napig használ nem odatartozó lapokat: Glendios és Majesty Lord Blaster. Számukra előnytelen az ilyen PG, hiszen nem tudnak pl. Blaster Dark-ot, vagy Reverse-t dobni a képesség használatához. Főleg utóbbinál probléma ez, ott nem éri meg egyáltalán régi típusú PG-t használni, hiszen már a G-s Trial Deckes PG-hez is lehet dobni pl. Blaster Dark-ot.

Perfect Guard G (PGG)

A G széria megjelenésével egy újfajta Sentinel tipus jelent meg: a Perfect Guard G. Mint említettem, a fő különbségek az apróbb részletekben rejlenek, amikre most rá is térnék:

  • Amennyiben van olyan nevű lap a drop zone-ban, mint a PGG-d, akkor unflipelhetsz egyet. Rengeteg deck van a játékban, mely korábban túlságosan is küzdött azzal, hogy nagyon hamar elfogyott neki a felhasználható sebe, míg mások nemes egyszerűséggel tudták az egész készletet kétszer, vagy akár háromszor is újrahasználni. Ezen segít valamennyire ez a fajta Sentinel, így ha a játék során problémád van a sebek használatával (sosincs elég, hogy kifizesd a költségeket), akkor a PGG nagyban segíthet. Ide tartozik pl. a Royal Paladin, akiknek nincsen olyan unflipperük, hogy két Soul Blastért kettő unflip.
  • Csak Vanguardot tud védeni. Ez nagyon sokáig elkerülte a játékosok figyelmét, azonban érdemes azt megemlíteni, hogy vannak olyan esetek, amikor igenis fontos lenne megvédeni valahogy a rear-guardot. Vagy azért, mert túlságosan is fontos stratégiánk szempontjából az egység, vagy nemes egyszerűséggel arról van szó, hogy szeretnénk elkerülni azt, hogy az ellenfél vanguardjának vagy más egységének képessége aktiválódjon (pl. DotX). Ez egyértelműen egy olyan hátrány, ami a lap ellen szól.

PG vs PGG?


Nos, az, hogy egy pakliba melyiket érdemes használni, az nehéz kérdés. A legtöbben jelenleg a 2-2 arányra szavaznak a különböző aktuális topdeckek láttán, de ez még jócskán változhat. Igazából mindegyik a játékostól és annak paklijától függ. Van, ahol annyira életmentő lehet az az egy unflip, hogy megéri azt az áldozatot hozni, hogy leütik a rear-guardot, és esetleg ezáltal az ellenfél használ egy képességet. Van, ahol jobb, ha sima PG-t használunk pontosan azért, mert az emlitett deck egy kedvezőtlen felállás számunkra, vagy nemes egyszerűséggel túlságosan is alklán-centrikus az egész, vagy éppenséggel jócskán bővelkedünk CB forrásban, és nincs szükségünk unflipper lapokra.



...na de hol a Quintet Wall (QW)?

A harmadik Sentinel típus, a Quintet Wall, egy jó ideig népszerű volt, azonban mostanra abszolút nem használják. Hogy miért? A választ itt nem bontanám ketté, de lényegében két oldala ugyanazon éremnek: nincsenek már Legion deckek. Az a töredék, amit jelenleg is használnak, annak nincsen szüksége egyáltalán Quintet Wall-ra (a PG és PGG előnyei miatt valamelyikre van szükségük, és nincs hely a QW számára). A másik pedig a stride beiktatása. Bár a Legion ellen hatásos volt a Quintet Wall (és számunkra is jó volt, hogy vissza tudtunk keverni), a legtöbb deck ma már nem nagyon tud a droppal mit kezdeni, éppen ezért az oda került lapok feleslegessé válnak, értékes triggereket bukhatunk így, vagy pedig az történik, hogy nem elég az a mennyiség, amennyit kidobunk vele, és még rá kell dobnunk. Az se segít, hogy CB-t kell költenünk a használatára.



Viszont így is maradt pár előnye. 


  • Egyrészt a lapkezet nem emészti, ami pár decknél nagyon nagy segítség, főleg olyanoknál, amik viszont Counter Blast-ot egyáltalán nem használnak.
  • A másik, hogy új G-BT03-s Kagero egységekben rejlik, akik ellen ez a lap a leghatásosabb, és ellenük a PG, vagy PGG viszont szinte semmit nem ér.
  • Harmadrészt Genesisnél hasznos tud lenni, hiszen ott bizonyos lapoknak hála nem a drop-ba kerülnek a lepakolt lapok, hanem egyből mennek a lélekbe.
  • Granblue-nál a pakliégetés a fő koncepciója a klánnak, így a temetőbe került lapok egyáltalán nem vesznek kárba (az esetek többségében).
  • Dimensional Robo ellen (különösen Daikaiser ellen) nagyon hatásos, hiszen az ő képessége által semlegesíteni tudja a Perfect Guard-ot, de a Quintet Wall-t nem.
  • Effektje által a pakliból képes hozni Perfect Guard-ot (de PGG-t NEM!), így a kettő kombinálása is bizonyos paklikban működhet.

Azt azonban fontos megemlíteni, hogy ezek nagyon speciális esetekben tudnak csak működni, és nagyon speciális paklit kívánnak meg. Amennyiben ilyen paklit használsz, vagy éppenséggel ilyen pakli kerül ki a blogra, ott mindenképpen rakunk ki mi is Quintet Wall-t, azonban (főleg versenyeken) sokkal hatásosabb a két Perfect Guard valamelyike.




2015. június 11., csütörtök

More than Meets the Eye - Budget Dimensional Robo [Dimension Police]

Üdv mindenkinek!


A mai budget deckünk ezúttal egy olyan nemzetet fed le, melyről ezidáig nem esett szó, mely nem más, mint a Star Gate, azon belül pedig a Dimension Police klánnal fogunk foglalkozni. A szuperhős és gaztevő óriásrobotok közül ezúttal egy budget megoldással fogunk foglalkozni, mely hatékonyságát tekintve ugyan nincsen a legjobb paklik között, azonban a középmezőnyt erősen viszi, nagyon konzisztens, és ami a legjobb: olcsó összeszedni hozzá a lapokat, az esetek többségében akár ingyen hozzánk vágnak 1-2 olyan lapot, amire itt szükségünk lesz.

Ctrl C + Ctrl V bemásolnám a Budget Deck-hez tartozó szabályokat és követelményeket:


- Egy paklira maximum 8000 forintot szánhatok rá, ugyanis körülbelül ennyi pénzből van meg a két G-s Trial Deck is, amik már versenyképesek, igy hasonló költségvetésből próbáltunk meg gazdálkodni.
- A lapok rendelésénél középárat nézek, de csakis a ritkáknál. A commonokat (gyakori lapokat) nem számolom bele a költségbe (darabjuk amúgy is 10Ft/lap körül mozog), kivéve, ha valami értékesebb lapról van szó. A triggerek sem számitanak bele, kivéve, ha ritkaságuk eltér a gyakoritól.
- A pakliból a lehető legtöbbet szeretnénk kihozni, és végső értékelésben összehasonlitásra kerülnek a vele egyenlő árkategóriában lévő paklikkal, mely az esetek többségében két G-s trial decket jelent.
- A cél NEM egy olyan pakli, ami versenyeket fog nyerni, ugyanakkor egy erős középmezőny szinvonalát (elméletben) tudják hozni ezek a koncepciók is.

Ennek függvényében lássuk hát a paklit!

A paklink fő lapja Dark Dimensional Robo, "Яeverse" Daiyusha, valamint a hozzá tartozó Super Dimensional Robo, Daiyusha lesznek. Utóbbit gyakorlatilag csak arra fogjuk használni, hogy összehozzuk a crossride-ot, ütőkártyánk a Dark Daiyusha lesz. Képességével 1 CB-ért és két saját egységünk lockolásával gyakorlatilag lenullázhatjuk az ellenfél Vanguardját, amit aztán nagyon nagy szenvedések árán tud majd csak levédeni, a 13k-s crossride pedig nekünk hatalmas előny lehet, hiszen így a 12k-s támadók önmagukban nem tudnak átmenni, védés szempontjából pedig sokszor elég lesz eggyel kevesebb lapot bedobnunk. Ezek függvényében fog majd a paklink további része is alakulni.


A Grade 2-es felhozatalban a két legfontosabb lapunk szerencsére igen olcsón beszerezhető, a harmadik helyre pedig gyakorlatilag bármi berakható, ami kéznél akad. A két említett kulcslap a Dimensional Robo, Daiheart és a Dimensional Robo, Daidriller. Előbbi lesz az a lapunk, ami szükség esetén G2-ről képes lehet Superior Ride-olni Grade 3-ra, másodsorban pedig a crossride-ot segítheti elő. Használata akkor javasolt, ha például két sima Daiyusha van a kezünkben, és ki akarjuk hozni a Reverse lapot, aminek hála egyből egy állandóan 13k-s Vanguardot kapunk. Ez még a stride-olás időszakában is nagyon hasznos lehet. Hátránya, hogy be kell találnia, és az esetek többségében a játékos le fogja védeni, és lehet a két G3-as sem lesz a kezünkben, hogy használjuk. Ha azonban összejön, nagy lapelőnyhöz juthatunk, főleg, ha mi kezdtük a játékot. Daidriller elősegíti ezt a kombót, valamint Daiyusha képességéhez sem elhanyagolható, ha épp kénytelenek vagyunk őt ride-olni, Reverse Daiyushánál meg a plusz támadópont csak előnyt jelenthet egy 0 vagy 1000 támadőerővel rendelkező Vanguard ellen. Végezetül egy kicsit drágább lapot választottam Dimensional Robo, Daidragon személyében, akiből ugyan nem fogjuk a maximálisat használni, viszont a Reverse effektjével remekül kombózik (önmagában 12k-s, tehát a mögötte lévő lapot is nyugodtan lockolhatjuk, igy is 15k-nyi védelmet kell rádobni, hogy le tudják védeni a támadását.

A Grade 1-es felhozatal nagyon hasonló lesz, néhány extrémebb megoldással. Dimensional Robo, Dailion kötelező választás, hiszen azonnal használhatóvá válik általa Reverse Daiyusha képessége, kioldva a pakli egyik legnagyobb hátrányát így. Dimensional Robo, Gocannon is jó választás, hiszen akár stride-olás után is használható a képessége, hiszen a G Egység átveszi a lap nevét. Dimensional Robo, Dailander a Daidriller G1-es párja, ami szintén működik ugyanazokkal a lapokkal, mint a már említett G2-es egység. Végezetül pedig menjen be a pakliba egy Quintet Wall is, Metalborg, Bryknuckle, akinél ugyan hasznosabbak a Perfect Guard-ok, de olcsóbb megoldás őt használni.


A Grade 0-ás egységeket illetően egy érdekes, 6 critical 6 stand felosztást javasolnék, 4 heallel megspékelve, és ebből 4 critical trigger legalább Dimensional Robo, Daibattles legyen, aki ugyan common, de a képessége ebbe a pakliba elengedhetetlen. Kezdőnek én Warrior of Destiny, Dai-t ajánlanám, viszont más elképzelhető variánsok is vannak, amiket hamarosan fel is fogok sorolni.

G egységünk Dark Superhuman, Omega lesz, akinek Reverse-hez hasonló képessége van, valamint a crossride-ot segíti elő ő is. Plusz Omega megkaphatja a Gocannon által kreált +1 critet is, ami 26k (boosttal 32-33k) környékén elég masszív tud lenni.

Lássuk tehát a paklit:

Grade 0 (17 db)
1x Warrior of Destiny, Dai (kezdő)
4x Dimensional Robo, Daibattles (critical trigger) (10 Ft/db)
2x critical trigger
6x stand trigger
4x heal trigger

Grade 1 (14 db)
4x Dimensional Robo, Dailion
4x Metalborg, Bryknuckle (QW) (100 Ft/db)
3x Dimensional Robo, Dailander (200 Ft/db)
3x Dimensional Robo, Gocannon (30 Ft/db)

Grade 2 (11 db)
4x Dimensional Robo, Daiheart (30 Ft/db)
4x Dimensional Robo, Daidriller (15 Ft/db)
3x Dimensional Robo, Daidragon (300 Ft/db)

Grade 3 (8 db)
4x Dark Dimensional Robo, "Яeverse" Daiyusha (100 Ft/db)
4x Super Dimensional Robo, Daiyusha (650 Ft/db)

G Egységek (4 db)
4x Dark Superhuman, Omega (300 Ft/db)

Ez így árban durván 6400 Ft körüli összegre jön ki, ami abszolút sikeresen abszolválja a kihívás követelményeit, és még rengeteg más opcióra is teret ad.

Összevetés

VS Gear Chronicle (G Trial): 70-30%

Mivel egy eléggé Vanguard-központú koncepcióról van szó, ezért az esetek többségében a Gear viszapörgetése vajmi keveset ér ellenünk, talán csak akkor vagyunk zűrben, ha nincs egyáltalán mit lehívni a lockhoz, de ha már egy egyszerű trigger rendelkezésünkre áll ehhez, már jók vagyunk. Chronojettel érdemes vigyázni, de az esetek többségében előbb végzünk az ellenfelünkkel, minthogy eljutna Generation Break 2-ig.

VS Royal Paladin (G Trial): 70-30%

Amennyiben összejön a crossride, úgy hiába a sok támadás, az esetek többségében csak szenvedni lesznek ott a G2-es egységek, és nem nagyon tudnak velünk mit kezdeni (max. rear-guardot tudnak majd támadni, de abból is csak 1-2 lesz annyira fontos, hogy megvédjük). Kivételesen jó match-upunk van a pakli ellen, ami elég ritka.

VS Neo Nectar (G Trial): 70-30%

Bár nem szerepelünk ezen pakli ellen olyan jól, mint a Kagero, azért aggódni sem kell, hiszen a megfelelő logisztikával könnyedén előnyt kovácsolhatunk magunknak (első körben rear-guardokat ölünk, utána jön a limit break-es kör), így gátolva őt a klónozásban.

VS Aqua Force (G Trial): 60-40%

Ez már egy kicsit nehezebb, hiszen hiába nem tud átütni a crossride-on az egységek támadása, a csataszám a lényeg úgy is, és nem egyszer így is megkapják a lapok a képességeiket, és a hozzájuk tartozó bónuszokat is. Ennek ellenére, ha jól taktikázunk, akkor hozhatjuk a meccset, bár itt már azért észnél kell lenni, hogy mit, mikor, és hogy. Talán ez az egyetlen egy meccs, ahol érdemes lehet Daiheart képességére felépíteni a játszmát.

VS Shadow Paladin (Legend Deck): 40-60%

Bár az állandó retire (főleg Diablo), a jól kihozott sorok könnyedén megkeseríthetik az életünket, ez a felállás egyáltalán nem olyan kedvezőtlen, mint azt elsőre gondolnánk, főleg ahhoz képest, hogy egy eléggé versenyerős pakliról beszélünk. Érdemes odafigyelni Blaster Dark Diablora is, hiszen elég hamar megkapja a képességét, amivel újabb stride-olást hajthat végre bármilyen lap használatával, és az a szám, amit egy G Egység produkál, az ellen nem ér semmit a crossride. Érdemes tehát minél előbb és minél agresszívebben lecsapni a pakli ellen, mert elég lassú a kiépülési ideje, és ha még idejekorán megfogjuk, akkor hatalmas előnyhöz juthatunk.

VS Link Joker (G Trial): 0 -100%

Ezen nincs mit szépíteni: ha meglátjuk Neon Messiah-t, elkönyvelhetjük a vereséget. Ugyanis a saját lockolásunk is előnyt kovácsolhat az ellenfélnek, ezen túl pedig minket is elég szépen le tud blokkolni, nem egy esetben ellehetetlenítve azt, hogy használjuk fő egységünket.

Alternatív variánsok

Ez egy új szekció, mely hiányzott a Kagero-s Budget Buildből, de innentől kezdve minden egyes, ezen kategóriába tartozó paklinál helyet fog kapni.


A variánsok a kezdők függvényében alakulnak át. Amennyiben Dimensional Robo, Goyusha lesz a kezdőnk, ebben az esetben érdemes olyan egységeket beletenni a koncepcióba, akik a lélekből tudnak valamilyen képességet aktiválni, például Dimensional Robo, Daimariner, esetleg Dimensional Robo, Daibrave. A variáns csak még jobban kihasználja a Daiheart képességét, ugyanakkor egy alternatívát is kínál a ride-olásra, plusz a crossride-ot ez is elő képes hívni. Goyusha különösen hasznos lehet azon variánsokkal szemben, ahol hátrányban indulunk, vagy kell a gyors kiépülés (pl. Shadow Paladin).



A másik kezdő, akit esetleg még érdemes lehet kipróbálni, az Dimensional Robo, Daishoot, aki ugyan stride-hoz van kötve, mégis elég hasznos képességgel rendelkezik: erősít is egységet, és mezőt is takarít, ha betalál a kijelölt lényed, ha pedig nem, akkor elég masszív nyomáskeltést csinált. Mellette érdemes Generation Break-es/Stride-os dolgokkal próbálkozni, akár Cosmic Hero egységekkel keverni a paklit.

Hogyan tovább?

Érdemes egy kis stabilitást hozzáadni a deckhez, és a szokásos befektetéseket véghezvinni: 4 Perfect Guard (teljesen mindegy, hogy PG vagy PGG) mindenképpen szükséges, valamint érdemes még további 4 G Egységet is hozzácsapni a paklinkhoz. Grade 2 egységek közül Dimensional Robo, Daibarret hasznos lehet még, bár nem létfontosságú a koncepció számára.

Mivel amúgy is Grade 3 centrikus pakliról van szó, egy harmadik Grade 3 egység hozzáadásán is el lehet gondolkodni, hiszen elfér. Ebben az esetben a kezdőt AZONNAL cseréljük le Goyushara, majd kezdjünk el mérlegelni, hogy a pakli további részét mely plusz lap erősítené fel. A Daikaiser-ek valamelyike hasznos lehet, akár a breakride, akár a Fighter's Collection-ben megjelent lap, mely kap +1 drive checket. Akár még Diard is hasznos lehet. Ebben az esetben érdemes már csak 8 Grade 2-est használni. Ennek nyomán egy másik, érdekes elgondolás lehet akár az is, hogy a Grade 3-as vonalat felturbózni, az alap Daiyusha részt kivenni, és inkább Daikaiserekkel operálni (4 Shadowkaiser, 4 Great Daikaiser és 4 sima Daikaiser).



A Legion felállás is működhet True Ultimate Daikaiserrel és Great Daiyusha-val, ebben az esetben is érdemes akár 12 Grade 3-assal játszani.

2015. június 10., szerda

SOUL CHARGE ész nélkül, avagy a "nem olyan buzis" vámpírok "mint a Granblueban" - DARK IRREGULARS



Soul Charge!!!
Soulchargesoulchargesoulcaharge! Lélek lélek lélek lélek mindenek felett lélek kell!!!!!!!!
Elveszem a lelked! kiszipolyozlak addig ráncigálom amíg enyém nem lesz MUHÁHÁHÁHÁ
File:Scharlachrot Vampir (Full Art).png

A sötét kívülállók hordái, a lelkek megszállott bitorlói, a Granblue hajóira fel nem fért vámpírok s erotika démonaik hada alkotja eme klánt. A két legjelentősebb entitás Amon és Scarscharlot, s minthogy utóbbi ezen iromány írása közben még a jövő zenéje, GBT03 közelgő tiszteletére köré építek egy decket.
A Dark Irregulars egy egyéni játékot űz a pályán, s nem érdekli az ellenfél folyamatos támadásrohama. Szeretitek a toronyépítőket? Az ész nélküli ide-oda pakolgatást?
Akkor bizony eme klánt nektek találták ki, ugyanis ha kiraktál egy 15 lapos tornyot, nagyjából megnyerted a játékot. (túlzásfaktor 9/10)

A Dark Irregulars tiszteletére, ahogy egy tornyot építek fel ezt a deckleírást  kezdem a kezdővel, lássuk hát:

File:BT07-087-EN-C.jpgA paklitt leginkább GBT03-as lapokkal tettem tele, viszont rögtön az első mondatban jön is egy kivétel Greedy Hand, egy igen hasznos kezdő, ki a szokásos ár után, már neki is lát a lelkek tornyának építésébe,  ő maga is bemegy soulba, s egy G2 vagy annál kisebb lap a pakliból mehet utána. Egy kifejezett lapot nagyon is érdemes pakliból azonnal betenni, de majd ha odaérek :D
G-BT03-103
Triggerekből érdemes 4 Healre menni, 8 Critre, és hála a cicának, standre. Az egyik crit, Dark Knight of Nightmareland, mily meglepő, bemegy soulba s egy tetszőleges lap kap 3000-et a kör végéig.

A cica stand képességénél már kezdődik a lélekmennyiségi téma.
Ez a lap visszamegy pakli tetejére, majd keverés után 1 lap megy a lélekbe (nahát! ki gondolta volna) s ha 6-nál több lap van a lélekben akkor egy sebzés fel is fordul azon nyomban, s ha 10-nél is több, akkor ezen kívül húzhatunk is egyet. Hasznos cica, jó cica, s egyébiránt a neve Monochrome of Nightmareland.

G-BT03-043
G-BT03-095A G1- et a kötelező lapokkal indítom, először is a PG. Még nem igazán tapasztaltam ki az új PG hatásait, ezért csak ésszel bánok velük. (frászt, csak imádom ha minél többfajta lap van a pakliban) March Rabbit of Nightmarelandból 2 és szintén 2 Flag Breaker. Eztán jön az új "kötelező egység a játékban" Pure Love Succubus képességével G1-esként is ki lehet dobni s megpörgetni az idő kerekét a G4 lehívásához. Emellett a pakli fő lapját is keresi, ami igen nagy segítség. Belőle kell a 4, akárcsak a takonyból, kit az előbb "említettem" már, mint a kezdő  első számú célpontját, ugyanis ő folytatja a csodás hagyományt: Ha a lélekben van, Dimension Creeper-t kidobjuk a pokolba, s kapunk két másik lelket. A torony pedig egyre csak nő és nő és nő. Killing Dollamsterből elég csak kettő, s ha letesszük azonnal mehet soulba, s cserébe még két lapot soulchargeolhatunk! Ennyi a G1 és máris a paklink jelentő része elfogyott, s egy második kezd növekedni a Vanguard alatt, ám ezzel még nincs vége. 


G-BT03-021PR-0319
A G2-t rögtön két sexy lélekfaló hölgyeménnyel nyitom, két csinos succubus, akikből három kell csupán összesen. Decadent Succubus-t csak le kell tenni, és minden újabb rearguard után a tornyunk eggyel nő, a pakliban a mennyisége pedig kettő. Flirtatious Succubus viszont csak eggyel növeli, mikor először lejön, de ne legyünk telhetetlenek. a másik 2 lapból már 4-4 darab kell, s mindkettő csak 1 Gzonelap után aktiválható. Squall Maker Vampir cb1-ért ha támad s boostolják 5000-et kap, ja és soul chagel 2-őt, ahogy Flying Librarian is, csak ő ha van 6 vagy több lapunk huzat, ha 10 vagy több, akkor sebzést fordít fel.

Nem nagy kunszt, de  toronyépítős játékban vezetünk az biztos.

G-BT03-041G-BT03-020
A G3-ba 3 féle lap kerül. Kettő egy régebbi játékosból, Echo of Nemesis LB4 lap, s bizony rárideolásnál kapunk 10.000-et és az ellen csak trigerrel védekezhet. Továbbá  ha akarjuk a követelményekért cserébe, még növelhetjük a kis tornyocskánkat is. Hányszor is tudunk Soulchargeolni egy körben? Hm, felesleges számolni sokrszor, ám 2 ebből a szépségből, Sweet Predator-ból pont erre megy rá. Ugyanis eme hölgy ha az idő kereke egyet már forgott, 3000-et kap minden egyes soulba mászott lélek után. 11.000+ x érték mely igencsak veszélyes lehet az ellenfélnek. Ám most jön a pakli igazi ura, kiből négy lap dukál. Sz idő kerekének 2-er kell fordulnia, s Scharlachrot Vampir, ha 6-nál több lapunk van lélekben 10.000-el erősödik s ha 10- nél is több van, akkor kap egy cuki kis criticalt-is. S ez csak egy képesség ugyanis stride közben cb1 és az ellenfél választ egyet a tulajdon rearguardjai közül s az bizony pusztul. S a lélektorony csak növekszik...


... S elérjük a G4-et:
File:G-FC01-040-GVF.png2x Great Demon, Soulless Demagogue képességével mindenkit tápolunk, amennyiben egy lélek bemegy a soulba kap 1000et minden elülső egység.
2x Storm of Love, Kisskill SOUL CHARGE!!!! Ha betalál kapunk két lelkecskét, és ha 6 nál több lelkünk van  (hogy a fenébe ne lenne?!?!?!?) huzat
G-BT03-039S ímhol a legnagyobb játékos a toronyépítősdiben, One Who is Abhorrent, Gilles de Rais, aktiváláskor önmagából egyet felfordít, s egyszer egy körben ha 10-nél több lelkünk van bizony  10.000-el erősödik, ha 15nél is több akkor az ellenfél csak triggerrel védekezhet, s ha a Gzone-ban 2 lap már fel van fordítva, akkor még egy criticalt is kap.  Aranyos lap s tetőpontja a tornyos játéknak.

G-BT03-010
Érdemes megjegyeznem, hogy eme paklinak nincs rendes ellenfele, minthogy nincs lap ami bántani az ellenfél lelkét, ellenben minthogy nem túl sok egység van lent, a Link Joker és a Shadow Pala és a Gear Chronicle nem sokra megy ellene. A legfőbb ellenség ellenben az öngyilkoság lehet, a pakli elfogyása.

Na akkor ímhol a teljes deck:

G0:
1x Greedy Hand (kezdő)
4x Heal
4x Dark Knight of Nightmareland (crit)
4x Crit
4x Monochrome of Nightmareland (stand)

G1:
2x March Rabbit of Nightmareland
2x Flag Breaker
4x Pure Love Succubus
4x Dimension Creeper
2x Killing Dollamster

G2:
2x Decadent Succubus
1x Flirtatious Succubus
4x Squall Maker Vampir
4x Flying Librarian

G3:
2x Echo of Nemesis
2x Sweet Predator
4x Scharlachrot Vampir

G:
2x Great Demon, Soulless Demagogue
2x Storm of Love, Kisskill
4x One Who is Abhorrent, Gilles de Rais

Ennyi lenne, próbáljátok ki a decket, s ne feledjétek: SOUL CHARGE!!! Toronyépítésre fel!

2015. június 9., kedd

A sárkánycsászár visszatér - Dragonic Kaiser Vermillion [Narukami]

Üdv mindenkinek!



Ezúttal egy régebbi lap visszatérése kapcsán raknék egy újabb paklit. Az ominózus lap a már cimben is megemlitett Dragonic Kaiser Vermillion, aki egy Legion Revival egységet kapott Dragonic Kaiser Crimson képében. Utóbbi képességével ingyen használhatjuk Vermillion támadását, akinek hála igy ingyen támadhatjuk a teljes első sort - amennyibe összeállt a Legion pár, és elértük a Limit Break 4-et.

A koncepciónak megvan az előnye is és a hátránya még házon belül is, hiszen a Brawler pakli is hasonlót csinál, azzal a különbséggel, hogy ott függ attól a képesség, hogy éppen mi jön fel Drive Checknél. Itt annyival könnyebb dolgunk van, hogy az egész konzisztensebb is, bár tény, hogy a LB4 miatt kicsit lassabbnak is tűnhet. Pontosan ezért kell úgy rakni a decket, hogy minél erőteljesebb legyen, és minél hamarabb kihozza az effektet, és akár egy, vagy két támadásból befejezni a játékot.

Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a két Grade 3-as már meg is van, úgyhogy ugorhatunk is a Grade 2-esekhez. Amit én mindenképpen szükségesnek érzek, az a Military Brawler, Lisei, hiszen remekül kombózik kulcslapunk képességével, de az egész pakli valamilyen szinten boostolja ezt a kártyát. Ezen kivül menjen még bele pár Demonic Dragon Berserker, Chatura, ami jelenleg a játék egyik legjobb common lapja, és szinte minden Narukami paklinak ékköve lett, de még Extreme Fight Format-on is esedékes lehet az előbukkanása. Az a 8k ne zavarjon senkit, önmagában 11k-s, és még képessége is van, ami ráadásul Generation Break nélkül is működik. Végezetül menjen bele Dusty Plasma Dragon, ami erősiti csak a koncepciónak az "üsd vágd" lényegét.


A Grade 1-es felosztás is valami hasonló lesz. Egyértelműen helyet kap a pakliban 4 Perfect Guard. Dragon Dancer, Anastasia kiváló választás, hiszen rear-guardot amúgy sem nagyon fogunk védeni, de az unflip meg néha azért jól jöhet. További hasznos lap még Eradicator, Egghelm Dracokid, akinek hála hamarabb összejöhet a lap képessége. A maradék helyre pedig Tonfa Brawler, Arc és Rising Phoenix menjenek, az egyik egész jó kis támadó (és boostoló) egység, mig a másik lapot húzat egy szorultabb helyzetben.




Kezdőnk egyértelműen Brawler, Fighting Dracokid legyen, aki olyannyira hasznos a pakliba, hogy ne is egyet, hanem rögtön kettőt használjunk belőle, hiszen nagyon csúnya pusztitást tudunk végezni általa, szinte ingyen. A trigger felosztás legyen aggressziv, és 12 criticallal és 4 heallel játszunk, amiből Malevolent Djinn a legfontosabb, a többi lényegtelen, hogy melyiket rakjuk be.

Végezetül pedig jöjjön a teljes lista:

Grade 0 (18 db)
2x Brawler, Fighting Dracokid
4x Malevolent Djinn (critical trigger)
4x Eradicator, Yellow Gem Carbuncle (critical trigger)
4x Yellow Gem Carbuncle (critical trigger)
4x Brawler, Green Gem Carbuncle (heal trigger)

Grade 1 (13 db)
4x Dragon Dancer, Anastasia (PGG)
4x Eradicator, Egghelm Dracokid (LB Enabler)
3x Tonfa Brawler
2x Rising Phoenix

Grade 2 (11 db)
4x Military Brawler, Lisei
4x Demonic Dragon Berserker, Chatura
3x Dusty Plasma Dragon

Grade 3 (8 db)
4x Dragonic Kaiser Vermillion
4x Dragonic Kaiser Crimson

G Egységek (8 db)
4x Conquering Supreme Dragon, Conquest Dragon
4x Lightning Dragon Knight, Zorras

2015. június 8., hétfő

[Hírek] Új idol a láthatáron (G-CB01 kibeszélő)


School Etoile, Olivia
Grade 4
ERŐ: 15000+
Klán: Bermuda Triangle
G-CB01/001 (GR)
Képesség: Stride
[AUTO](VC):[Counter Blast (1) & Válassz egy arccal lefelé forditott "School Etoile, Olivia" egységet a G Zone-ban, és forditsd fel] Amikor ez az egység támad, ha egy vagy több arccal felfelé forditott egységed van a G Zone-ban, kifizetheted a lap költségét. Ha megtetted, akkor max. 5 rear-guardodat kiválaszthatod. Ha mindegyik kiválaszott egységnek más volt a neve, akkor visszaveheted őket a kezedbe. Ha három vagy több egységet vettél igy vissza, akkor válassz max. két egységet a kezedben, hivd le őket különböző első és hátsó sorban lévő (RC)-re, majd ez az egység kap +1 Criticalt a csata végéig.

Hát... nem éppen az, amire számitottam, de egyáltalán nem egy rossz képességgel biró egység. Bár egyértelműen akkor szuperál igazán, minél később hozzuk ki a játék során (ezt segiti a +1 critical is mellesleg), a visszavételes-lehivogatós trükkje akár a játék közepén is hasznos tud lenni, hiszen elő tudjuk igy hozni az új sellők Harmony képességét. Igazi ereje azonban univerzalitásában rejlik, hiszen szinte minden sellő pakliba ideális annak köszönhetően, hogy nem névhez kötött a képessége, a visszaugrás pedig a sellők sajátossága amúgy is. A legnagyobb "probléma" egyedül az, hogy igy is már túlságosan telitett a sellők G Zone-ja, kérdéses, hogy mennyire lesz hely neki pl. egy PRISM, vagy egy Duo deckben (utóbbinál meg a különböző nevek is problémásak lehetnek, hiszen ott inkább az ugyanazon nevek kikeresésére pályázik a pakli). Régebbi variánsok (Pacifica, Coral) viszont előszeretettel fogják ezt a lapot használni.

2015. június 7., vasárnap

[Hírek] Bejelentették az új kiegészitőt (G-BT04 kibeszélő)

Üdv mindenkinek!



A mai nap folyamán bejelentették a legújabb kiegészitőt, mely a soron következő a G szériában. A feltételezések szerint a hangzatos Conquer Divine Spirits Strike nevet fogja viselni majd a G-BT04 számú kiegészitő, mely természetesen változhat az angol verzió megjelenéséig.


Az alábbi klánok kapnak támogatást az új csomagban, mögötte pedig a valószinűsithető direkt támogatással:

  • Gear Chronicle (Chronojet support)
  • Royal Paladin (Altmile support)
  • Neo Nectar (Ahsha support)
  • Shadow Paladin (Aurageyser support)
  • Genesis (új G-s lapok)
  • Angel Feather (új G-s lapok)
  • Megacolony (új G-s lapok)

A repertoárból a legérdekesebb egyértelműen a Megacolony, mely már igy is hordozott magában elég potenciált ahhoz, hogy használható klán legyen (egyfajta anti-meta), viszont az új lapoknak hála ott a lehetőség, hogy végre komolyabb versenyeken is előforduljon. Az Angel Feather és Genesis várhatóak voltak, viszont mindkettő dizájnja eléggé újként hat a régebbi lapok ismeretében.

Amiben azonban sokan csalódtak (köztük szerkesztőségünk is), az a Shadow Paladin support, hiszen abszolút feleslegesnek éreztük mindketten a további supportot azok után, hogy kijött egy már önmagában versenyképes Legend Deck, mely a G-BT03-ban további lapokkal támogatta az immáron Top Tier paklit. Remélhetőleg csak 1-2 lapról van szó, és csak "reklámfogásként" szerepel ott - ám bosszankodásra igy is ad okot, hiszen olyan klánok elől vette el a helyet, mint a Granblue, Nubatama, Tachikaze, és még sorolhatnám.

Az Altmile/Ahsha support valóban jól jött mindkét paklinak, az új Chronojet lapok azonban kicsit az SP hatását keltik - bár ez utóbbi sokkal érthetőbb, hiszen csak a játék "poster clan"-ját prezentálják.

Nektek mi a véleményetek? Indokolt volt az új Shadow Pala lap a kiegészitőben? Van klán, amit hiányoltok, pedig szerintetek bőven elfért volna ide? Mit szóltok az új Trial Deckes egységekhez? Ha van észrevételetek, irjátok le bátran a kommentekbe.

2015. június 6., szombat

Buzis (elképesztően jóképű) Nekromanta Vámpírkalózok támadása! - [Granblue]

Üdvözletem a jó népeknek! Újonnan csatlakozom eme blog írói "csapatához" s első irományom a kedvenc klánom sötét s jeges berkeibe kalauzolja a kedves olvasókat. Előtörnek a mélység szörnyei, a jeges tenger rothadó kreatúrái,  ímhol bemutatom a nekromanta vámpírkalózok s mélytengeri döglődő dögök, vagyis a Granblue világát.


Eme klán már a mechanikában is jóval eltér a megszokottól, minthogy a legfontosabb elem a térfélen, a temető. A millelés, a lapok pakliból a temetőbe dobása az, ami élteti a paklit ugyanis kedvenc kreatúráim előszeretettel másznak elő a sírjukból s kacsintanak pajkosan az ellenfél megzavarodott pillái felé, ki talán azt se tudja, megéri e leütni az adott dögöt, vagy sem.

Blogger társam példáját követve, a G3-tól kezdem a műsort. A Granblue az egyik legkevésbé támogatott klán, úgynevezett "Budget" kategóriába sorolható, mégis a G3 as egységei jelentős hányada, meglepően hasznos, noha hiányzik a paklinak némi vérfrissítés s foltozás.
Négy "viszonylag" játszható formátuma van a Granbluenak. Egyik se ténylegesen versenyképes, ám néha-néha azért érdemes velük próbálkozni. A három pakliból az első, inkább vicces deck mint normális, és a lényege, hogy az összes G3 különböző. A temetőből való, könnyű visszatérés miatt élhető ez a koncepció. A másik a dupla Légió Pinot Noirral és Negromarlal. Intenzíven millelő ám egész hatásos kis deck, a jövőben még lesz róla szó akárcsak a második legnépszerűbb formátumról, mely teljes mértékben a Granblue saját bejárású nekromantájára, Cocytusra épül.

FC02-022ENJelenlegi iromány,(így nagy körítés után) a klán legerőteljesebb kombinációjára épül. A G3-ba, csupán kétféle lap kerül ilyenkor, s minden egyetlen igen erőteljes kombó létrehozására épít. A Granblue kulcs lapja, mely nélkül paklit építeni felelőtlenség, Lord of the Seven Seas, Nightmist breakride, mellé pedig Ice Floe Swordsman, Nightsnow kerül, négy-négy felállásban. A kombó maga a következő: Nightmist képessége, hogy breakride esetén két egységet visszahozhat a temetőből ötezres támogatás mellett, majd a kör végén pusztulnak. Nighmistre, a legcélszerűbb Nightmistet rideolni, majd a kezdő segítségével (hamarosan rátérek) a pakliból a temetőbe kell dobni Nightsnowt. Az ő képességével két lélekért és két sebzésért instant a vanguardra lehet "superior ride"-olni, vagyis léptetni. Ennek hatására két breakride hatása is aktiválódik, s egyetlen körön belül, négy darab (Nightsnow másik képességével öt) 5000-rel támogatott rearguarddal mehetünk neki az ellennek. Ilyenkor nem szabd feledni, hogy ezen egységek a kör végén pusztulnak, ám így is kitűnő alapok lehetnek "halotti áldozatnak", de ezt már a következő bekezdésben részeltem.


PR-0158ENA G2 a Granblue igazi gyengesége, a 90%-a szinte használhatatlan, viszont amelyik nem, az igen erőteljes. A klán ezen paklijának egy izgalmas része jelenik itt meg, mégpedig a deck hiába épül egyetlen erőteljes kombóra, a pakli maga nem csak azért "él". Gyönyörű magánjátékot lehet játszani s bizony néha igen komplett logikai feladványt játszat velünk, a temetőben lévő egységek speciális feltételeinek teljesítése majd a lapok visszahívása legoptimálisabb kivitelezésével. Ez általában lélek vagy sebzésköltség és retire, vagyis rearguard pusztítás költség, melynek hatására jön a feltámadás.
BT02-S03EN SPA leghasznosabb lap itt, melyből 3-4 darab kötelező, King Serpent mely amennyiben visszatér a halálból, növeli a lelket eggyel és unflippel, vagyis sebzést fordít fel. Épp emiatt a G3-as kombó első számú célpontja, hála neki szinte ingyen van a legtöbb képességhasználat, s a léleknövelés a másik legfontosabb G2 miatt hasznos. Deadly Spiritből elég kettő a pakliba, minthogy ha egy kikerül a temetőbe, már nyert ügye van a játékosnak, hisz onnantól, szinte körönként tud egy igen erős egységet vissza-visszahívni a játéktérre. Feltétele, azonkívül hogy csakis a pusztulásban aktiválódik, 2 lélekért és egy G1 vagy afölötti rearguard áldozásáért cserébe visszatérhet a játékba. Szintén két lapot javasolok a Klán második legdrágább lapjából is. Ruin Shade veszélyes és esetenként áldásos lap, mely nem a képessége miatt, hanem annak követelményéért használatos. Két lap pakli tetejéről a temetőbe dobásáért 2000-et kap támadáskor. A Granblue eleve hihetetlenül gyors paklifogyása miatt maximum kettő kellhet e lapból,s amennyiben jön támogatás az első amit ki lehet venni. A többi lap igazából ízlés kérdése, mert nem adnak sokat hozzá a koncepcióhoz, mégis ehhez a formátumhoz még 4 Dragon Corrode, Corrupt Dragont javasolnék. A lap képessége, ha visszatér a játékba 3000-el erősödik, így 12.000-el támad. Nighmist kombóval a két első rearguardba kell őket lehívni a két hátsóba King Serpentet. Igaz, ők nem tudnak boostolni, de csak a képességük aktiválása erejéig kellenek, utána a temetőből a Serpentek feláldozásával értékes G1-eseket lehet a helyükre tenni.

VGE BT02-014ENA G1 szintén érdekes, elsősorban a Sentinel miatt. Sajnálatos módon a pakli legdrágább lapja a Perfect Guard  Gust Jinn, darabja 5000 és 80000 FT között ingadozik. Ebből kifolyólag a legtöbben a Quintet Wall Reef Bansheet használják, ám az öngyilkosság ennél a decknél, mégis 3PG 1QW arány az ideális. Ezután a kötelező érvényű Limit Break Enabler Brutal Shade. Őt érdemes minél előbb az egyik hátsó reargura tenni, s utána békényhagyni, mert mint Nightsnow, és Nightmist képessége csak négy sebzés fölött aktiválódik, ám ezzel a lappal eltűnik eme kritérium. 2 Deadly Nightmare is kötelező ide, melynek ugyanaz a képessége mint Deadly Spiritnek annyi különbséggel, hogy bármilyen egység feláldozásával visszahozható. 1 Samurai Spirit, mely szintén visszatér a játékba, csak ez CBért cserébe aktiválódik. Továbbá két Sea Srolling Banshee, kik ha visszatérnek egy lélekért cserébe huzatnak.
BT02-055EN C
378529A pakli elképesztően gyorsan fogy, így érdemes a triggereket (váltók) minél agresszívebbre állítani, így a 4 Heal mellett a 12 Kritikus szinte kötelező darab. A Crit-ek közül a legfontosabb Rough Seas Banshee, ki rearguardból be tud menni soulba s cserébe huzat. Az erőteljes Soul használat miatt, szinte elengedhetetlen.

G-FC01-043A kezdő az egyik legfontosabb, ugyanis rossz húzás esetén megalapozhatja a Nightmist kombó sikerességét Captain Nightkid bemegy lélekbe, s cserébe a pakli felső tíz lapjából egyet kidobhatunk a  temetőbe. Ennek a lapnak az elsődleges célpontja Nightsnow, kit az alvilágból kell majd Vanguardra hívni. Ám ha nem találjuk, Deadly Spirit, Deadly Nightmare vagy Samurai Spirit az ideális választás. Jó minél előbb a játékban tudni őket, előkészítve ezzel a visszatérések poklát.

A Granblue G egységei közül, csupán egyik használható ezzel a koncepcióval, ám még egyedül is igen hatásos lap. Pirate King of Abyss, Blueheart, ki egyszer egy körben, egy CB-ért képes visszahívni 2 lapot a pokolból, ám csak már rearguardon lévő egységekre. Önmagában annyira nem erős, ám sok helyzetben nagyon hasznos lehet. Továbbá 4 Cray Elemental jöhet mellé, 2 Blizza és 2 Atmos
És akkor a teljes pakli lista:

G0: (16+1)
1x Captain Nightkid (kezdő)
4x Heal Trigger
4x Rough Seas Banshee (Crit)
8x Crit

G1: (13)
3x Gust Jinn (PG)
1x Reef Banshee (QW)
4x Brutal Shade
2x Deadly Nightmare
1x Samurai Spirit
2x Ripple Banshee

G2: (12)
4x King Serpent
4x Dragon Corrode, Corrupt Dragon
2x Deadly Spirit
2x Ruin Shade

G3: (8)
4x Lord of the Seven Seas, Nightmist
4x Ice Floe Swordsman: Nightsnow

G: (8)
4x Pirate King of Abyss, Blueheart
2x Miracle Elelment, Atmos
2x Snow Element, Blizza

És ennyiből áll a Granblue leghasználhatóbb paklija, mely maga a Budget díszpéldája, már ha nem vesszük a katasztrofális PG-t. A Deck lapjai maguk olcsók, noha sok elég ritka, így még ha árban nem is vészes, a pakli összeállítása igencsak időigényes lehet.

2015. június 5., péntek

A pokol sárkányai - Budget Stride [Kagero]

Üdv mindenkinek!



A mostani cikkben egy nem szokványos paklit fogok bemutatni. Ugyanis most elsősorban nem arra törekszem, hogy a legversenyképesebb megoldást irjam le, hanem sokkal inkább egy kezdő paklit szeretnék bemutatni azon játékosoknak, akik csak ismerkednek a játékkal, vagy szeretnének egy hatékony, ám mégis olcsó paklival jó eredményeket elérni.

A játékszabályok a következőek:
- Egy paklira maximum 8000 forintot szánhatok rá, ugyanis körülbelül ennyi pénzből van meg a két G-s trial deck is, amik már versenyképesek, igy ebből kell gazdálkodnom.
- A lapok rendelésénél középárat nézek, de csakis a ritkáknál. A commonokat (gyakori lapokat) nem számolom bele a költségbe (darabjuk amúgy is 10Ft/lap körül mozog), kivéve, ha valami értékesebb lapról van szó. A triggerek sem számitanak bele, kivéve, ha ritkaságuk eltér a gyakoritól.
- A pakliból a lehető legtöbbet kell kihoznom, és végső értékelésben összehasonlitani a trial deckek által összeállitható paklikból. A cél NEM egy olyan pakli, ami versenyeket fog nyerni, ugyanakkor egy erős középmezőny szinvonalát (elméletben) tudják hozni.

Azt fontos még hangsúlyoznom, hogy van különbség Budget Pakli és Budget (Al)Klán között: előbbi egy olcsóbb megoldása egy olyan koncepciónak, amely továbbfejleszthető egy drágább, versenyképesebb paklivá, mig utóbbinál az egész koncepció (1-2 lapot leszámitva) könnyedén beszerezhető, viszont sok rugalmasságra nem ad teret: a hiányzó lapok beszerzésével kész is.

Nos, akkor lássuk is a medvét!

A pakli lényege a következő: az első pár körben próbáljuk kiépiteni az előnyünket, és egészen a Grade 3-ra ride-olásig nem használunk egy képességet sem, és ütögetünk. Érdemes fontolóra venni bizonyos paklik ellen a rush taktikát (kipakolni mindent, aztán ütni gőzerővel), de a pakli Control jellege miatt én egy másik utat javaslok: sok kicsi sokra megy, érdemes tehát néha megfontoltan lehivni az egységeket, más felől pedig (a játék elején legalábbis) néha érdemes rear-guardot is támadni. Onnantól azonban, hogy elértünk Grade 3-ra, jöhet az effekt-zápor, ami annyit tesz, hogy minden körben legalább egy egységet az ellenféltől effekt által elpusztitunk egészen addig, amig üres mezővel nem rendelkezik. Érdemes fontolóra venni akár azt is, hogy abban a körben, mikor már G3-mon vagyunk, hogy ellövünk több ilyen képességet is, és igy akár 3, vagy több egységtől megszabadulni, hatalmas lapelőnyhöz juttatva ezzel minket.

A kezdő kiválasztása létfontosságú egy olyan paklinál, ahol limitált lehetőségek közül válogathatunk. Remek opció lehet Red Pulse Dragon, én azonban inkább Dragon Knight, Sadegh mellé raknám le a voksomat, ugyanis a képességének használata ingyenes, a helyet pedig könnyedén be tudjuk pótolni egy másik lappal. Red Pulse amúgy is sokkal inkább azokba a paklikba kell, ahol vagy fontos, hogy egy kimondott Grade 3-as egységet megfelelő időben ride-oljunk, vagy képességhez kell (pl. "DotX"). Sadegh egy kb. 50Ft-os lap, kis túlzással 100, szóval beszerzése gyerekjáték (Red Pulse pedig sima gyakori, úgyhogy akinek az tetszik, ahhoz még könnyebben hozzá lehet jutni).


Szerencsére a Kagero klán bővelkedik triggerekben, igy azok beszerzése nem okozhat problémát. 1-2 effektes triggerhez való hozzájutás ugyan nehezebb, de a mi esetünkben ezek nem létfontosságúak, úgyhogy beérhetjük azzal, amit találunk. A legideálisabb felosztás a 8 critical, 4 draw és 4 heal, de lehet egyéb variánsokkal is kisérletezni (pl. az új effektes stand trigger a G-BT01-ből hasznos lehet a pakliba).

A Grade 1-eseknél már egy kicsit nehezebb a dolgunk, ugyanis, mint minden más paklinál, ide is kellenek Sentinelek, függetlenül attól, hogy budget deck, vagy sem. A legjobb megoldás esetünkben talán az, ha 4 Perdition Dragon Knight, Sattar mellett tesszük le a voksunkat. Ez egy olcsó Quintet Wall, melynek darabja 150-200Ft környékén mozog, és bár nem bővelkedik a Perfect Guard által nyújtott előnyökben, mégis csodákra képes. Az ok, amiért nem 2 QW és 2 PG felállás mellett döntöttem (amit eredetileg szerettem volna), az egy új lapnak köszönhető, mégpedig Energy Flame, Aethonic-nak. Ez egy sima rare, aminek ugyan darabja 200-300Ft, beszerzése viszont erősen ajánlott, mert a jelenlegi versenydeckek is használják ezt, elég szép számban. Másik fontos lap a Lava Flow Dragon, ami egy strider, és eléggé megnöveli a pakli konzisztenciáját. Darabja 100Ft, igy beszerzése nem okozhat túl nagy gondot. Végül pár Dragon Monk, Gyokuryu is kerüljön bele, ami azon túl, hogy szintén csak 100Ft, nagyon hasznos képességgel rendelkezik, ami ráadásul újra és újra aktiválódik, akárhányszor kidobatjuk az ellenfél egyik rear-guardját.

A Grade 2-esekből pár magától értetődő. Az egyik ilyen Dragon Knight, Tanaz, aki gyakorlatilag Gyokuryu G2-es párja, és nagyon hasznos tud lenni, főleg a játék vége felé, de az ominózus "G3-as léptetős" körben is elég nagyra tud meghizni képessége által. Szintén hasznos még Hulkroar Dragon is, bár belőle érdemes kevesebbet használni, hiszen nagyon költséges tud lenni, főleg, ha nincs nálunk Aethonic. Mindkettő egy szimpla gyakori lap, igy beszerzésük gyerekjáték. Az utolsó G2-es, ami helyett kapott, az Twilight Arrow Dragon, ami ugyan 300Ft-os árkategóriába tartozik, minden körben garantált retire-t tud csinálni, aminek hála mind Hulkroar tudja használni a képességét, mind pedig Gyokuryu és Tanaz megkapják a bónuszt.

A Grade 3-asoknál Dragonic Blademaster, bár meglepő módon elég drága lett (a cikk irásának pillanatában 800 Ft darabja), egy igen versenyképes lap, amit későbbi versenypaklinkban is előszeretettel fogunk használni, és azon túl szinte minden más lapunk ezzel a lappal működik a legjobban, úgyhogy nincs mese, ezt használni kell. Szerencsére másik G3-as egyésgünk, Double Perish Dragon, egy szimpla gyakori, szóval igy az nem okozhat problémát.

Stride-ra is szükségünk van, szerencsére budget megoldásnak ott van Divine Dragon Knight, Mahmud, aki nincs 300Ft sem, igy őt bátran ajánlom a koncepcióba.

Az alábbi paklit sikerült tehát összehoznunk:


Grade 0 (17 db)
1x Dragon Knight, Sadegh (kezdő) - 50Ft
8x critical trigger
4x draw trigger
4x heal trigger

Grade 1 (14 db)
4x Perdition Dragon Knight, Sattar (QW) - 200Ft/db
4x Energy Flame, Aethonic - 250Ft/db
3x Lava Flow Dragon - 100Ft/db
3x Dragon Monk, Gyokuryu - 100Ft/db

Grade 2 (11 db)
4x Twilight Arrow Dragon - 300Ft/db
4x Dragon Knight, Tanaz
3x Hulkroar Dragon

Grade 3 (8 db)
4x Dragonic Blademaster - 800Ft/db
4x Double Perish Dragon

G Egységek (4 db)
4x Divine Dragon Knight, Mahmud - 300Ft/db


Ez igy kereken 8000 Ft, igy épphogy sikerült teljesiteni a "kihivást". Azt viszont fontos hangsúlyozni, hogy az árak változhatnak, pl. Quintet Wall-hoz akár a 4db-hoz hozzájuthatsz 300-400Ft-ért, illetve Blademaster ára valószinű, hogy vissza fog esni hamarosan.

Azonban a cikk még nem teljes, hiszen két dolog még hátra van. Egyrészt össze szeretném hasonlitani a jelenleg is piacon lévő Trial Deckekkel, hogy mennyire is hatékony valójában a pakli, másfelől pedig irányelveket adnék, hogy merre érdemes továbbfejleszteni a koncepciót.



ÖSSZEVETÉS



VS Gear Chronicle (Trial): 70%-30%

Nos, ez egy érdekes match-up, ugyanis mindketten leginkább a mezőt szeretnék irányitani, ám a Gear Chronicle retire helyett visszakever a pakliba. Bár egy jól összerakott Gear Chronicle pakliban rengeteg olyan lap van, ami válaszlépés lehet a Kageroval szemben, sajnos a trial nagyon sok hibától szenved és túlságosan is függ Chronojettől ahhoz, hogy konzisztensen tudjon működni, úgyhogy ezt a fordulót a mi paklink vitte.





VS Royal Paladin (Trial): 60%-40%

Bár ez egy nagyon jól összeállitott pakli, amiben rengeteg olyan lap van, ami már önmagában versenyképessé teszi a koncepciót, maga a Royal Paladin sajnos szenved az esetek többségében a Kagero paklik ellen, hiszen olyan mennyiségben szedi le a mezőn lévő lapokat, amik ellen sajnos a koncepció nem sokat tud tenni, Altmile és Gablade ide vagy oda. Úgyhogy ezt a fordulót is vitte a pakli, bár meg kell hagyni, ez egy szoros mérkőzés lenne.




VS Neo Nectar (Trial): 90%-10%

A Neo Nectar-nak rossz hir, hogy sajnos a Kagero nagyon is oda tud neki csapni. Egy jól irányzott retire, és az egész klónozgatás halott dolog, és bár a Royal még vissza tud valahogy állni, a NN egyáltalán nem képes arra, hogy egy mezőpucolásból visszamásszon. Talán a legkönnyebb meccs.







VS Aqua Force (Trial): 50%-50%

Talán az egyik legizgalmasabb felállás ez, hiszen, bár az Aqua Force elég erősen függ a mezőtől, és a pakliból nem nagyon képes hivni egységeket, a kézből mégis erőszerettel képes pakolászni, a rush opcióknak és Thavasnak hála igy is egy olyan ellenfél, aki talán a legjobban megizzasztja a hagyományos újfajta trialek közül a paklinkat. Érdemes megfontoltan, és apránként ellene menni.






VS Shadow Paladin (Legend Deck): 10%-90%

Bár ez a pakli ugyan még nem jött ki, sajnos rossz hirrel kell szolgálnom: ez az a felállás, ami egyértelműen vesztes csata számunkra. A Shadow Paladin ugyanis saját egységeit áldozza fel a jó ügy érdekében, miközben a mi egységeinket is éppúgy tudja leszedegetni, mint ahogy mi tesszük azt másokkal. Ezen felül pedig Diablo túlságosan is nagy falat ahhoz, hogy rendesen ki tudjuk védeni, az esetek többségében be fog találni, és olyankor (sajnos) elég nagy hátrányba kerülünk, vagy akár el is veszithetjük a meccset.




HOGYAN TOVÁBB?


Ha ezt a paklit szeretnéd továbbfejleszteni, akkor az első, amit érdemes beszerezni, az 4 Protect Orb Dragon. Azon túl, hogy a Perfect Guard sokkal jobban működik a pakliba, az unflippelés túlságosan is nagy előnyt biztosit ahhoz, hogy ne ezt használjuk. A G-BT03 megjelenésével Hulkroar helyére mehet majd Dragon Knight, Emad, aki hatalmas előnyt jelenthet majd a paklink számára, és a képessége remekül működik a paklival, hiszen amúgy is pörgetünk ki egységeket szinte minden körben, és ez a bónusz már csak hab a tortán.




Cseréljük le Double Perish-t az új Heroic Saga Dragon-ra, ami hasonló Emadhez, viszont vagy nyomáskeltésként retire-ol, vagy az ellenfél védelmét lehetetleniti el, és gyakorlatilag a Perfect Guardokat izekre szedi. Elég rizikós a használata, de én úgy gondolom, hogy nagyon sok potenciál van ebben a lapban, főleg ebben a koncepcióban.

A stride-okat illetően mindenképpen kell bele 4 Flame Emperor Dragon King, Root Flare Dragon, valamint Divine Dragon Knight, Mustafa és Divine Dragon Knight, Zahm is létfontosságúak, főleg az utóbbi. Valamint ezt a verziót már érdemes 12 criticallal játszani.



Nos, remélem tetszett nektek ez a kissé hosszabb hangvételű irás, és remélhetőleg mind az új, mind a régi játékosoknak tudtam újat mondani benne.